Pre samosprávy a regióny, ktoré vsadili na udržateľnú energetiku

 

Priatelia Zeme-CEPA prinášajú od 25. januára 2010 slovenským školám úspešný britský dokumentárny film o klimatických zmenách - Vek hlupákov.

Prvé premietanie na Slovensku sa uskutočnilo v septembri 2009 v rámci globálnej premiéry, do ktorej sa zapojilo viac ako 45 krajín v 550 kinách na celom svete. Priatelia Zeme-CEPA získali na jeho nekomerčné premietanie licenciu a ponúkli projekciu filmu spojenú s diskusiou o klimatickej zmene stredným školám, ktoré sú členmi Klimatickej Aliancie.

Ide o dokumentárny film producenta oskarového filmu 'One Day in September' Johna Battseka a režisérky Franny Armstrong. Toto ambiciózne dielo je hybridom drámy, dokumentu a animovaného filmu a v hlavnej úlohe sa predstaví nominant na Oskara - Pete Postlethwaite. Starý muž, žijúci v zdevastovanom svete roku 2055 si prezerá zábery z roku 2008 a kladie si zásadnú otázku: Prečo sme nezastavili klimatickú zmenu, kým sme mali šancu?

"Film Vek hlupákov budeme premietať na stredných školách na celom Slovensku. V diskusiách, ktoré budú po filme nasledovať, chceme inšpirovať študentov, aby sa začali aktívne zaujímať o ochranu klímy a sledovať domáce aj medzinárodné dianie, najmä po fiasku decembrového summitu o klimatických zmenách v Kodani," hovorí Dáša Kočvárová, koordinátorka projektu Dajme šancu Slnku.

 

Viac informácií:

Dáša Kočvarová, lektorka projektu Dajme šancu Slnku, tel. 0905 683 055, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.