Pre samosprávy a regióny, ktoré vsadili na udržateľnú energetiku

vcely


Pandémia koronavírusu nám dáva pocítiť, ako bleskovo sa môže zmeniť situácia, na ktorú sme si zvykli a ktorú považujeme za normálnu.

Na dvere civilizácie však už niekoľko desaťročí stále hlasnejšie klope iná, neporovnateľne vážnejšia kríza. Rýchlo sa meniaca klíma tvrdo zasiahne najmä do života našich detí. A ten im skomplikujú aj iné faktory: ropný zlom, vyčerpanie zásob dôležitých surovín, úbytok biodiverzity, pokles úrodnosti pôd a ďalšie trendy, ktoré sú globálne, prepojené a často majú nevratné dôsledky.

O tom, aký charakter bude mať spoločnosť už v blízkej budúcnosti, rozhodne to, či spoločnosť dokáže tieto trendy oslabiť a zvrátiť a to, ako sa na prichádzajúce krízy adaptujú rodiny, komunity a regióny. Práve v tom majú nezastupiteľnú úlohu školy.

 

 

- Čo vieme a nevieme o klíme
- Známe a neznáme súvislosti
- Poslanie školy: pripraviť mladých ľudí na život, ktorý sa bude zásadne líšiť od väčšinových očakávaní
- Tipy a podnety pre učiteľov a školy


Rozsah: asi 3 hodiny.
Účasť je bezplatná.
Termíny, na ktoré sa môžete prihlásiť, nájdete TU.
Webinár sa uskutoční v termíne, na ktorý sa prihlási aspoň 15 účastníkov (maximálny počet účastníkov je 23). V prípade zrušenia termínu pre nedostatočný počet účastníkov Vás budeme informovať mailom.

Webinár je určený učiteľom základných a stredných škôl a iným pedagogickým pracovníkom v okresoch Kežmarok, Rimavská Sobota, Rožňava a Prievidza.

Kontakt: Helena Zamkovská, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0917 558 212

 


Projekt „Vytváranie pilotných kapacít pre koordináciu udržateľnej energetiky v marginalizovaných regiónoch Slovenska“ podporila Európska klimatická iniciatíva (EUKI) nemeckého spolkového Ministerstva životného prostredia, ochrany prírody a jadrovej bezpečnosti (BMU). Za stanoviská predložené v rámci výstavy zodpovedajú výlučne Priatelia Zeme-CEPA a nemusia nevyhnutne odrážať stanoviská donora.